A Wolfinger cellulóz előnyei
A Wolfinger cellulóz hőszigetelés környezetbarát módon, főleg újrahasznosított újságpapírból készült, minőségi cellulóz. A szelektíven gyűjtött újságpapírokat ledarálják, különböző tisztítási folyamatoknak vetik alá, hogy 100%-ban tiszta és allergénektől mentes anyag jöjjön létre. A megtisztított cellulózhoz ezután különleges eljárással magnézium-szulfátot és bórsavat adnak hozzá, ami javítja az anyag tulajdonságait, véd a rágcsálók és a bogarak ellen.
Az ilyen módon előállított cellulóz hőszigetelés kiváló tulajdonságokkal rendelkezik.
Kiváló hőszigetelő képesség
A cellulóz hőszigetelés hővezetés szempontjából kiváló eredményeket ér el. A hővezetési tényező megmutatja, hogy az adott anyagon (cellulóz) keresztül a hőmérsékletkülönbség kiegyenlítődése milyen mértékű. Eszerint hőszigetelés esetén, a hővezetési tényező értékének minél alacsonyabbnak kell lennie, hogy például egy téli időszakban megvédje a házat a gyors lehűléstől. A cellulóz hőszigetelés hővezetési tényezője: λ=0,039 W/mK
Biztonságos, Tűzálló
A utókezelt cellulóz tűzállósága szintén kiváló értékeket mutat. Réskitöltő tulajdonsága miatt ellehetetleníti az égéshez szükséges oxigén útját a zárt térben. A cellulózt gyártás során magnézium szulfáttal és bórsavval kezelik, ezáltal távol tartja a rágcsálókat és rovarokat.
Gazdaságos
A cellulóz hőszigetelés segítségével a házunk energiaháztartását 15-30 %-al javíthatjuk. Ez azt jelenti, hogy a cellulóz hőszigetelés hatására, fűtési szezonok esetén, jóval kevesebb energiafelhasználásra van szükség a belső hőmérséklet megtartásához, legyen szó bármilyen fűtési rendszerről. A cellulóz gazdaságosságához hozzá tartozik továbbá a gyors és egyszerű, kis előkészületet igénylő kivitelezés. A cellulóz hőszigetelési technológia továbbá lehetővé teszi a cellulóz felszívását, szállítását, és újbóli felhasználását, egy másik ház vagy épület esetén, az anyag minden pozitív tulajdonságának megtartása mellett.
Védelem a nyári meleg ellen
A nyári túlmelegedés ellen a szigetelésnek késleltetnie kell a déli órákban jelentkező, rendkívűl erős hőhatások épületbe jutását. A cellulóz szigetelés hőtároló kapacitása lehetővé teszi, hogy az épület belső tere hosszú ideig védve legyen a forróság ellen. A szigetelés fáziseltolódása órákban kifejezve megmutatja, hogy a külső térben jelentkező hőhatás, milyen gyorsan éri el a belső teret egy konstans vastagság esetén. A cellulóz hőszigetelés fáziseltolódási értéke 4,6 óra, amit a rendkívül előnyös hőkapacitás tesz lehetővé. Összehasonlításképpen ez az érték üveggyapot estén 0,9, kőzetgyapot esetén pedig 0,6 óra.
Könnyű, helykitöltő, gyors
A befújásos cellulóz hőszigetelő technológia rendkívül gyors, kevés előkészületet igényel, kivitelezése nem okoz különösebb problémákat. A cellulóznak mivel tömörítésre nincs külön szüksége, ezért meglehetősen könnyű anyag, tetőszigetelés esetén sokszor egy erősebb fólia elegendő a megtartásához. A befújásos technológia lehetővé teszi, a máskor nehezen hozzáférhető helyek szigetelését a befúvócső segítségével.
környezetbarát
A felhasznált újságpapírok újrahasznosítása bolygónk védelme szempontjából kulcsfontosságú. A cellulóz hőszigetelés azáltal, hogy újrahasznosított újságpapírból készül, valamint, hogy többször is felhasználható, joggal nevezhető a jövő zöld hőszigetelő technológiájának.
Cellulóz hőszigetelés alkalmazási területei
A cellulóz befújásos hőszigetelő technológia felhasználása rendkívül széleskörű. Régi- és újépítésű házak esetén is alkalmazható, padló, fal, födém és tető szigetelésére egyaránt.
Az alábbiakban felsoroltunk néhány gyakori rétegrendi példát a cellulóz hőszigetelés felhasználására, kiegészítő, vagy utólagos hőszigetelésként betöltött szerepére.
Padló rétegrend cellulóz hőszigeteléssel
Alaplemezek, járható padlásterek kialakításakor a cellulóz hőszigetelés kiváló szolgálatot tesz. Az összenyomhatósága miatt, egy favázzal kiegészítve és megerősítve, tökéletesen helyettesíti a nagy nyomószilárdságú XPS-t a rétegrendben. Padlófűtés esetén ugyanúgy alkalmazható, meglehetősen jó hőtárolása miatt gazdaságosabb.
Falazott szerkezetek kitöltő cellulóz szigetelése
A 70-es években épült családi házak közül sok hőszigetelés nélkül készült el. Ezek utólagos hőszigetelése befújásos cellulózzal ugyanúgy lehetséges, ahogy polisztiroltáblákkal (EPS). A polisztirol felhasználása azonban egyszeri, újrahasznosítása nehéz és nem jellemző, a cellulóz azonban környezetbarát és 100%-ban újra felhasználható.
Favázas épületek kitöltő cellulóz szigetelése
Könnyűszerkezetes, favázas épületek esetén, az üveg- és kőzetgyapot szigetelések kiváltására a befújásos cellulóz tökéletesen alkalmas. A cellulóznak OSB vagy farostlemez segítségével zárt cellákat alakítunk ki, amikbe lyukakon keresztül fújjuk be az anyagot.
Újépítésű tetők cellulóz hőszigeteléssel
Beépített, fűtött padlásterek szigetelése cellulózzal nagyon egyszerű. A tetőszerkezet elkészülte után, belülről OSB vagy gipszkarton lappal kell burkolni a padlásteret. A tetőfóliában ideiglenes befújónyílást kialakítva, az anyagot vagy kívülről, vagy a padlástér felől fújjuk a tetőszerkezetbe.
Régiépítésű födémek cellulóz szigetelése
Régi, faszerkezetű födémek esetén, a szerkezet és a rétegrend megbontása nélkül, gyakorlatilag csak a befújásos cellulóz hőszigetelés jöhet szóba utólagos szigeteléskor. Az ily módon szerkezetbe juttatott cellulóz rendkívül erős hőérzetjavulást eredményez a lakótérben.
Régi építésű tetők utólagos cellulóz hőszigetelése
Az itt bemutatott rétegrendet általában régi építésű, nem járható padlásterek beépítésekor alkalmazzuk. A szarufák közé farostlemezből cellákat készítünk, amit aztán belülről OSB lappal vagy kartonnal burkolunk. A cellulóz befújása belülről és kívülről egyaránt történhet.
Hogyan zajlik a közös munka?
Felmérés
A telefonos megkeresést követően, egy helyszíni konzultáció keretein belül felmérjük az igényeket és a megvalósíthatóságot. Mivel minden épület más, ezért a pontos ajánlat ezután készül el.
tervezés
Javaslatot adunk az alkalmazandó technológia jellegére, hőszigetelés vastagságára, kiegészítő szerkezetekre amit az épület méreteihez, anyagaihoz igazítunk egy gyors számolás után.
kivitelezés
A cellulóz helyszínre szállítását követően, ha szükséges előkészítjük a terepet a cellulóz befúvásához, majd speciális befújóberendezés segítségével az épületbe juttatjuk az anyagot.
Cellulóz fújható hőszigetelés árak
A befújásos cellulóz hőszigetelés egységárai a kiválasztott szerkezet (fal, födém, tető) és a szigetelés vastagságának függvénye.
A kiszállási költség tatabányai telephelyünk és a kivitelezés helyszíne közötti távolságra
160 Ft+áfa/km.
Szigeteljen velünk!
Kérjen ajánlatot!
Ha szeretné, hogy háza befúvásos hőszigetelését egy igazán profi csapat végezze, akik mernek hosszú távon is garanciát vállalni a munkájukra, akkor bátran keressen minket ajánlatkéréssel!
Cellulóz Gyakran ismételt kérdések
A cellulóz szigetelés nem lesz lépésálló, nem keményedik meg, mivel levegő van a cellulóz részecskék között, ami a kiváló szigetelést biztosítja. A cellulóz szigetelés nem tartalmaz sem ragasztóanyagot, sem vizet, sőt a hozzáadott bórsavnak köszönhetően az anyag nagyon száraz.
Igény esetén előzetesen Kollégáink járó- és pakoló felületet tudnak kialakítani pl. OSB lapból, padlóból.
A szigetelőanyagot egy zárt csövön juttatjuk a szigetelendő felületre, tehát a lehető legkevesebb piszokkal, hulladékkal járó szigetelési technológia.
A cellulóz alkalmazása mindössze néhány órát vesz igénybe. Nem borítja fel a napirendjét. A hőszigetelés beépítése során nyugodtan otthon maradhat anélkül, hogy tartania kellene a zajtól vagy attól, hogy a folyamat megzavarja mindennapi tevékenységeinek elvégzését.
- A padlásfeljárót minden fújható szigetelés esetében szükséges felülről körberekeszteni, hogy a szigetelőanyag ne potyogjon le a lakótérbe.
- A fújni kívánt ferde vagy függőleges szerkezet hézagmentes kialakítását, fedését el kell készíteni, hogy a fújt szigetelés fogadására alkalmas legyen. Az általunk fújt szigetelések nem tapadnak a felülethez.
Az előkészületeket a honlapon megadott árak nem tartalmazzák. Ezeket vagy a megrendelőnek kell elkészíteni, vagy helyszíni felmérés alapján egy kiegészítő ajánlatot készítünk, mely tartalmazza a komplett kivitelezést.
A cellulózt a gyártás során égésgátló anyaggal kezelik és a cellulóz szálak szorosak, kitöltik a fal
üregeit, ezáltal az égési levegőnek nem adnak teret, megakadályozzák a tűz terjedését.
Fal vagy zárt födém esetén, mivel a cellulózt nyomással juttatjuk az üregbe, olyannyira összekapaszkodnak a cellulóz rostjai, hogy későbbi ülepedés nem lehetséges.
Nyitott födém esetén a saját súlyától max. 4%-ot képes ülepedni, de ebben az esetben a Kollégák a kivitelezés során már a megrendelt vastagságnál ennyivel több szigetelést juttatnak a munkaterületre.
Igen. A cellulóz hőszigetelés újrahasznosított újságpapírból készül, az előállítás a környezetet nem károsítja, egészségre káros anyagokat nem tartalmaz.
A cellulózt gyártás során magnézium szulfáttal és bórsavval kezelik, ezáltal távol tartja a rágcsálókat és rovarokat.
A cellulóz saját súlyának a 20%-át képes nedvességben felvenni, amit aztán a páraáteresztő fólián keresztül ki is párologtat magából. A hozzáadott magnézium szulfát megakadályozza a penész kialakulását.
Természetesen ahogy egyik szigetelőanyagnak, így a cellulóznak sem segít a beázás, ezért próbáljuk minél jobban elkerülni.